TECHNIKUM nr 3
mechanik1c (59 kB)

Program nauczania w pierwszym roku technikum jest identyczny jak w liceach. Uczniowie poznają więc te same działy matematyki, przeczytają te same lektury. Przedmioty ogólnokształcące będą się kończyły w pierwszej klasie (oprócz języków, matematyki, wychowania fizycznego i przedmiotów rozszerzonych). Przedmioty zawodowe zostają wprowadzone w większym zakresie od drugiej klasy. Młodzież będzie też uczyć się aktywności na rynku pracy poprzez praktyki zawodowe. Absolwenci technikum mogą zdawać maturę, niezależnie od tego, czy zdobędą kwalifikacje zawodowe.

WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ ZAWÓD
2 (32 kB) 11 (28 kB) 7 (28 kB) 7 (28 kB)
Technik
pojazdów samochodowych
Technik mechanik Technik fotografii i multimediów (dawniej fototechnik) Technik
chłodnictwa i klimatyzacji

Uczniowie technikum na zajęciach podstaw konstrukcji maszyn
uczą się obsługi programu AUTOCAD - jednego z najlepszych narzędzi
2D i 3D na świecie do komputerowego wspomagania projektowania,
którego znajomość jest ceniona przez pracodawców

W technikum uczymy przepisów ruchu drogowego i techniki kierowania pojazdami samochodowymi. Szkoła stwarza warunki do odbycia kursu prawa jazdy kategorii B po preferencyjnych cenach (dla wszystkich uczniów szkoły). Uczniom wyróżniającym się w nauce będą udzielane znaczące zniżki, a najlepszy uczeń w roku szkolnym w klasach technikalnych i szkole zawodowej odbywa kurs za darmo.BRANŻOWA SZKOŁA I STOPNIA nr 2 - dawniej szkoła zawodowa

mechanik1c (59 kB)

Program nauczania w pierwszym roku szkoły zawodowej będzie identyczny jak podstawowe wymagania w liceach czy technikach. Uczniowie szkół zawodowych poznają więc te same działy matematyki, przeczytają te same lektury. Przedmioty ogólnokształcące, z wyjątkiem języków, matematyki i wychowania fizycznego będą się kończyły w pierwszej klasie.

Specjalizacja zawodowa została wprowadzona w większym zakresie dopiero w drugiej klasie, wtedy dominować już będą przedmioty zawodowe. Młodzież będzie też się uczyć aktywności na rynku pracy – absolwent zawodówki będzie przygotowany do udziału w szkoleniach i na tyle elastyczny, by bez trudu zmieniać kwalifikacje, nadążać za nowinkami technologicznymi. Absolwenci zasadniczych szkół zawodowych będą mogli kontynuować naukę w liceach dla dorosłych od II klasy tego liceum.

WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ ZAWÓD
2 (32 kB) 11 (28 kB) 7 (28 kB) 7 (28 kB)
Mechanik
pojazdów samochodowych
Elektromechanik
pojazdów samochodowych
Blacharz samochodowy Ślusarz -
mechanik konstrukcji
2 (32 kB) 11 (28 kB) 7 (28 kB) 7 (28 kB)
Lakiernik Kierowca mechanik Mechanik - monter
maszyn i urządzeń
Mechatronik
NOWY ZAWÓD

Szkoła stwarza warunki do odbycia kursu prawa jazdy kategorii B po preferencyjnych cenach (dla wszystkich uczniów szkoły). Uczniom wyróżniającym się w nauce będą udzielane znaczące zniżki, a najlepszy uczeń w roku szkolnym w szkole zawodowej
odbywa kurs za darmo.

SZKOLNI PARTNERZY:
> auto_mobil
pracowania elektroniczna
zoeller_tech
ahk
klimawent
Instytut Spawalnictwa w Gliwicach
Linki
Copyright by www.samochodowka-wejherowo.pl - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Strona główna Strona główna Mapa strony Kontakt